Отбора на Септември София записа гръмка победа на градския съперник - Славия София, в елитната юношеска група до 17 години. След като на старта на първенството "септемврийци" допуснаха разгромна загуба от Берое Стара Загора с 6:0, то възпитаниците на Петър Шопов се реабилитираха като победиха с 6:2 своя противник.

През целият двубой, играчите в бордо диктуваха случващото се на терена, като още до 10-тата минута водеха с 2:0. Автор на двете попадения стана нападателят Иван Чилов. Гостите успяха да върнат един гол преди края на първата част, но Иван Гелов отбеляза за 3:1. Играчите в бяло отново се върнаха в мача, след като Димитър Ненчов вкара за 3:2. Оттук до края на мача, на терена имаше един отбор, а именно Септември София. Крайното 6:2 оформиха Румен Фратев, Николай Манчевски и Майкъл Митев.