Септември U19 започна с реми, в мач с 6 гола

Отбора на Септември София, при възраст U19 започна участието си в Елитната група до 19 години с равенство срещу Марек Дупница. "Септемврийци" могат единствено да съжаляват за пропуснатата победа, след като до 15' минута на двубоя водеха с 2:0, но директен червен картон на Мердихан Неязи в 25' минута, затрудни максимално неговите съотборници, които завършиха 3:3 на старта на първенството.

Играчите на старши треньора Антон Кирилов поведоха убедително в резултата след два гола на Октай Хамдиев в 5' и 13' минута, а до края на първото полувреме, "септемврийци" пропуснаха още няколко добри положения.

Втората част започна ударно за гостите от Дупница, които след неубедително представяне на защитата на Септември намалиха на 2:1, още в 47' минута. В следващите 10 минути "дупничани" стигнаха и до пълен обрат в срещата, след като отбелязаха нови две попадения в 55' и 63' минута.

"Септемврийци" се втурнаха да търсят нов гол , като в 74' минута се стигна до изравняване на резултата след разбъркване в наказателното поле на Марек, където най-съобразителен се оказа, Галин Стоянов, който прати топката в мрежата на гостите.