Септември на финал за Купата на БФС, след победа над Левски София

Септември ще играе на финала в турнира за Купата на БФС при юношите старша възраст, родени през 2000 година. Тимът, воден от Антон Кирилов, елиминира Левски след минимална победа с 1:0 в полуфиналния мач реванш и с общ резултат 2:1 се класира за битката за трофея. Мачът се игра на изкуствения терен на 57-о училище в София.

Двубоят бе доста оспорван, а в 15-ата минута "септемврийци" получиха право да изпълнят дузпа, след като защитник на Левски игра с ръка в наказателното поле. Октай Хамдиев застана зад топката и вкара за  1:0. В 36-ата минута хубав удар на Симеон Димитров от Левски Софиян бе отразен в корнер от вратаря на домакините - Иван Василев. Това бе и единственото опасно положение до края на полувремето.
В първите около 15 минути на втората част, футболистите на Септември създадоха три нови положения, при които спокойно можеха да решат окончателно мача в своя полза. В 47-ата минута Владимир Николов проби отляво и подаде в наказателното поле, но там Христо Киров и Иван Стефанов не успяха да нанесат точен удар. Малко по-късно след центриране от фаул топката стигна до Николов, но той я прати над вратата. Последва атака на Октай Хамдиев отляво и подаване към Христо Киров, който стреля, но ударът му бе спасен от стража на "сините" - Петър Иванов.  Владимир Николов имаше още един шанс да се разпише, този път от пряк свободен удар, но Иванов отново спаси вратата си от второ попадение.

На финала Септември ще играе срещу Черно море, който отстрани Берое.

Септември - Левски 1:0
Октай Хамдиев (15-дузпа)

Септември: Иван Василев-капитан, Александър Тодоров, Иво Димитров, Иван Арсов, Слави Косов, Теодор Белнейски (Райко Алов), Октай Хамдиев, Иван Гюров (Атанас Базелков), Владимир Николов, Христо Киров (Николай Манчевски), Иван Стефанов (Иван Чилов);
Треньор: Антон Кирилов;

Левски: Петър Иванов-капитан, Карим Езедине (Павлин Чиликов), Константин Иванов, Томислав Папазов, Даниел Василев (Александър Макрис), Георги Александров, Айвън Ангелов (Емил Илиев), Николай Ковачев (Гален Ненов), Радослав Михалков, Симеон Димитров, Ивайло Иванов;
Треньор: Георги Тодоров;

Съдии: Николай Йорданов, Мартин Венев и Младен Маринов;
Делегат на БФС: Благой Благоев;

Жълти картони: Иван Стефанов, Христо Киров, Слави Косов, Владимир Николов (Септември); Томислав Папазов, Константин Иванов, Карим Езедине, Емил Илиев (Левски);