Септември е новият носител на купа БФС за старша възраст!

Отборът на Септември София победи този на Черно море с 2:1 във финала за Купата на БФС при юношите старша възраст, родени 2000 г., на стадион "Ивайло" във Велико Търново. Спечелването на трофея, ще позволи на "септемврийци" начело с треньора Антон Кирилов да участва в Младежката Шампионска лига от есента. Двете попадения станаха дело на Владимир Николов, роден през 2001г.

В 17-ата минута се стигна до първата 100-процентова възможност пред една от двете врати. Септември разигра добре и Христо Киров получи топката на чиста позиция, но стреля в аут. Три минути по-късно и “моряците” имаха шанс да открият резултата, когато Велислав Василев проби отдясно и изскочи сам срещу вратаря Иван Василев, но не успя да го преодолее.

Септември поведе в началото но второто полувреме. В 50-ата минута Владимир Николов, който наскоро дебютира в Първа лига и то точно на ст. "Ивайло", вкара страхотен гол от пряк свободен удар. Малко след това Николов получи извеждащ пас и се възползва от грешка в защитата на Черно море и покачи на 2:0. Последва опасен удар с глава на Слави Косов, но Иван Дичевски не позволи трето попадение.

Черно море имаше няколко добри възможности да намали резултата в края на двубоя, но в крайна сметка "септемврийци" заслужено спечелиха трофея!

Черно море - Септември 1:2Черно море - Септември 1:2

0:1 Владимир Николов (50), 0:2 Владимир Николов (52), 1:2 Данаил Стоянов (76);

Черно море: Иван Дичевски, Йордан Радев-капитан, Антоан Вълчев, Георги Топалов, Петър Вуцов, Виктор Попов, Александър Георгиев (Иван Иванов), Данаил Димов (Тугай Неджет), Велислав Василев, Мартин Дичев (Данаил Стоянов), Мартин Минчев;
Треньор: Николай Кънчев

Септември: Иван Василев-капитан, Александър Тодоров, Иво Димитров, Иван Арсов, Слави Косов, Теодор Белнейски (Николай Манчевски), Октай Хамдиев (Майкъл Митев), Иван Гюров (Пламен Иванов), Владимир Николов, Христо Киров, Галин Стоянов;
Треньор: Антон Кирилов

Главен съдия: Радослав Гидженов, асистенти: Георги Стамболджиев, Николай Чакъров, 4-ти: Никола Атанасов
Делегат на БФС: Александър Петков

Жълти картони: Теодор Белнейски Иван Арсов, Владимир Николов (Септември), Мартин Минчев, Йордан Радев, Георги Топалов, Иван Дичевски (Черно море);

Велико Търново, ст. "Ивайло", 300 зрители.