Септември U19 с четвърта поредна победа в Елитната

Септември победи Черно море с 3:2 в изключително интересен мач от четвърти кръг на Елитната юношеска група до 19 години.Септември победи Черно море с 3:2 в изключително интересен мач от четвърти кръг на Елитната юношеска група до 19 години.

Срещата, която бе повторение на финала за Купата на БФС от миналия сезон, се игра на стадиона в Герман. За Черно море това е първа загуба в първенството, Септември е с четири поредни победи. Двата тима направиха много здрав и оспорван мач и заслужават поздравления за играта.

През първата част и двата отбора действаха организирано, без излишни рискове. Чистите положения липсваха.

В средата на първата част удар от дистанция на Лъчезар Йорданов бе избит в корнер от стража на Септември Иван Василев. Малко по-късно Данаил Димов подаде към Александър Георгиев, но ударът на последния бе блокиран от бранител на домакините. Капитанът на Септември Христо Киров стреля от пряк свободен удар малко над вратата.

В началото на второто полувреме домакините създадоха много добра ситуация, при която Иван Гюров се озова на чиста позиция, но вратарят на гостите Иван Дичевски изби в ъглов удар.В началото на второто полувреме домакините създадоха много добра ситуация, при която Иван Гюров се озова на чиста позиция, но вратарят на гостите Иван Дичевски изби в ъглов удар.

В 57-ата минута бе отсъдена дузпа за Септември за нарушение на Мартин Дичев срещу Октай Хамдиев. Дичев получи жълт картон.
Решението на главния съдия Марио Спасов предизвика гнева на треньора на Черно море Мартин Христов, а Лъчезар Йорданов от състава на гостите получи жълт картон за оспорване. Октай Хамдиев бе точен за 1:0.
Само две минути по-късно варненци изравниха. Петър Вуцов подаде към Данаил Димов, който с красиво попадение направи 1:1.

Пред нападателя на домакините Иван Гюров се откри нова възможност, но и този път стражът на "моряците" спаси.Пред нападателя на домакините Иван Гюров се откри нова възможност, но и този път стражът на "моряците" спаси.
 В 75-ата минута влезлият като резерва Иван Иванов получи чудесен пас от Петър Вуцов и изведе Черно море напред в резултата.

Малко по-късно играчите от Варна отново пратиха топката в мрежата на столичани, но гол не бе зачетен заради засада.При нарушение в центъра на терена на футболиста на Септември Димитър Димитров бе отсъден авантаж, а след като атаката на Черно море завърши, съдията не даде жълт картон на играча, което определено бе грешка. Димитров вече имаше един жълт картон.

Решенията на рефера изнервиха както треньори, така и играчи.
В 88-ата минута след центриране от фаул Димитър Димитров насочи топката към вратата, а отблизо Райко Алов я вкара за 2:2. От Черно море протестираха за засада при попадението.
В добавеното време домакините организираха бърза контра, при която Октай Хамдиев се озова на чиста позиция и не сгреши за 3:2.

---
Септември – Черно море 3:2 (0:0)
1:0 Октай Хамдиев (57-дузпа), 1:1, Данаил Димов (59), 1:2 Иван Иванов (75), 2:2 Райко Алов (88), 3:2 Октай Хамдиев (90+2)

Септември: Иван Василев, Иво Димитров, Райко Алов, Иван Арсов, Симеон Чатов, Димитър Димитров, Христо Киров-капитан, Иван Гюров (Станислав Георгиев), Иван Чилов (Кристиан Тасков), Октай Хамдиев (Николай Колев), Мердихан Неязи (Александър Тодоров);
Треньор: Светослав Петров;

Черно море: Иван Дичевски, Виктор Попов, Йордан Радев-капитан, Георги Топалов, Мартин Дичев, Петър Вуцов, Лъчезар Йорданов, Велислав Василев, Александър Георгиев (Иван Иванов), Антоан Вълчев (Даниел Стоянов), Данаил Димов;
Треньор: Мартин Христов;

Съдии: Марио Спасов, Тодор Вуков и Иван Иванов;
Делегат на БФС: Пандо Кобуров;

Жълти картони: Иван Арсов, Димитър Димитров, Александър Тодоров, Иван Василев, Октай Хамдиев (Септември), Мартин Дичев, Лъчезар Йорданов (Черно море);