Септември U17 и U16 с категорични победи над Левски и ЦСКА

Отборите на Септември София, при възрасти U17 и U16 записаха категорични победи над своите съперници през изминалия уикенд. Водени от своя треньор Иван Гешев, "септемврийци" се наложиха с класическото 3:0 над Левски София като гост в Елитната юношеска група до 17 години.

Преслав Папарков откри резултата в 8' минута на срещата, след като се оказа най - съобразителен, след изпълнен пряк свободен удар от Александър Виденов. Играчите на Иван Гешев диктуваха случаващото се в срещата, като удар на Кристиян Тасков бе спасен от стража на "сините" , а минути по-късно невнимание на синият вратар можеше да доведе до автогол в полза на Септември.

В 47-ата минута при много добра комбинация Кристиан Тасков изведе Мартин Тодоров. Добрин Денев фаулира Тодоров и главният рефер Николай Рамунски посочи бялата точка. Денев получи жълт картон. Капитанът на Септември Делян Ганев застана зад топката, но ударът му бе отразен от Петър Петров. При добавката Георги Доканин не сгреши и удвои аванса на гостите.В 47-ата минута при много добра комбинация Кристиан Тасков изведе Мартин Тодоров. Добрин Денев фаулира Тодоров и главният рефер Николай Рамунски посочи бялата точка. Денев получи жълт картон. Капитанът на Септември Делян Ганев застана зад топката, но ударът му бе отразен от Петър Петров. При добавката Георги Доканин не сгреши и удвои аванса на гостите.

Само пет минути по-късно вратарят на Септември Светослав Вуцов прати топката в предни позиции, тя стигна до Кристиан Тасков, който се озова сам срещу Петър Петров. Стражът на Левски фаулира нападателя и съдията не се поколеба да отсъди втора дузпа за Септември. Петров бе изгонен с директен червен картон. Този път Делян Ганев бе точен и оформи класическия резултат за своя отбор.

Последваха минути, в които домакините от Левски можеха да намалят разликата в резултата, но отлични спасявания на Светослав Вуцов спря техните опити за попадение.

Левски – Септември 0:3 (0:1)Левски – Септември 0:3 (0:1)
0:1 Преслав Папарков (8), 0:2 Георги Доканин (47), 0:3 Делян Ганев (52-дузпа)

Левски: Петър Петров, Симоне Игнатов (Александър Мицев), Костадин Илиев, Владимир Сиромахов (Иван Топалов), Добрин Денев (Иво Иванов), Радослав Гайдев, Стоян Сотиров, Ивайло Иванов (Тодор Найдин), Мартин Д. Петков, Ивайло Христов-капитан, Богдан Костов;
Треньор: Красимир Петров;

Септември: Светослав Вуцов, Преслав Папарков, Мирослав Делков, Петър Янакиев, Петър Иванов, Георги Манолиу, Александър Виденов, Мартин Тодоров (Васил Бакалов), Делян Ганев-капитан (Валери Попов), Георги Доканин (Никола Неделчев), Кристиан Тасков (Ивайло Лилов);
Треньор: Иван Гешев;

Съдии: Николай Рамунски, Димитър Димитров и Марин Бонев;
Делегат на БФС: Пандо Кобуров;

Жълти картони: Симоне Игнатов, Ивайло Христов, Добрин Денев (Левски), Преслав Папарков, Мартин Тодоров, Александър Виденов, Светослав Вуцов, Никола Неделчев, Делян Ганев, Кристиан Тасков (Септември)

Червен картон: Петър Петров, Левски (52)
София, ст. "Георги Аспарухов", изкуствен терен, 100 зрители

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Друга категорична победа постигна и отборът на Септември U16 в зоналното първенство. Момчетата на треньора Андрей Андреев забиха 4 попадения във вратата на ЦСКА-София и се поздравиха с категоричен успех над "червените" с 4:1

Първата част бе равностойна, като двата отбора имаха малко положения пред противниковата врата. В края на полувремето Марк - Емилио Папазов получи втори жълт картон и респективно червен, с което остави гостите с човек по-малко в игра. В началото на второто полувреме ситуацията за "червените" се усложни още повече. Александър Бучков удари изключително необмислено Стоян Гюров без топка и напълно заслужено получи директен червен картон.
Само няколко минути по-късно Енис Ерол изведе септемврийци напред за 1:0. В 50-ата минута именно той бе фаулиран в наказателното поле и домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана отново Енис Ерос, но ударът му бе спасен от вратаря на ЦСКА-София.
В средата на полувремето Панайот Пасков удвои аванса на Септември, а Данаил Стойчев намали на 2:1 от фаул. До края на двубоя момчетата на Андрей Андреев бяха тотални господари, като успяха да стигнат до още две попадения, дело на Стоян Стоичков и Мартин Филипов.