Три победи за "септемврийци" в Елитните групи

Три победи записаха отборите на Септември София в Елитните юношески групи до 19, 17 и 15 години през изминалият уикенд.

Момчетата на Светослав Петров се наложиха с класическото 3:0 над Нефтохимик Бургас. Голмайстори за "септемврийци" станаха Иван Арсов, който откри резултата през първата част, а по един гол след почивката добавиха Мердихан Неязи и Станислав Георгиев. С тази победа, Септември U19 поведе на върха с класирането с 16 точки.

Възпитаниците на Иван Гешев отново показаха характер и записаха победа с 3:2 над Сокол Марково като домакин. В 20-тата минута Делян Ганев изпусна да открие резултата след отсъдена дузпа, а малко по-късно Мартин Тодоров отбеляза за 1:0. Гостите от Марково изравниха след пряк свободен удар на Георги Коев. В края на първата част, играч на Сокол си отбеляза автогол, с който "септемврийци" се оттеглиха на почивката с гол аванс. Отново след статично положение, гостите израниха резултата чрез Александър Ненов. В последните минути на срещата Симеон Александров донесе трите точки за Септември след като отбеляза отсъдена дузпа.

Играчите на Румен Гълъбов пък записаха първа победа в Елитната група до 15 години, след като се наложиха с минималното 1:0 над Национал София. Единственото попадение стана дело на Красиан Колев, който вкара през първото полувреме от дузпа.