Септември U19 премина и през Славия

Отборът на Септември София се върна на върха в класирането на Елитната юношеска група до 19 години. Момчетата на треньора Светослав Петров се представят отлично от началото на сезона, като днес преминаха и през Славия София, в мач от VII кръг на първенството. "Септемврийци" се наложиха с 0:2 като гости, а това ги прати на първо място във временното класиране с 19 точки ( 6 победи и 1 равенство).

На разположение за срещата не бяха Владимир Николов, Октай Хамдиев и Слави Косов, които бяха повикани в представителния отбор на Септември от старши треньора Николай Митов.

Светослав Петров заложи на стартов състав - Иван Василев, Иван Арсов, Райко Алов, Симеон Чатов, Димитър Димитров, Христо Киров, Иван Гюров, Александър Тодоров, Мердихан Неязи и Иван Чилов.

Първото попадение падна в 44-та минута на срещата, когато Райко Алов засече центриране от корнер и прати топката в мрежата на домакините от Славия. В 79-та минута Мердихан Неязи оформи крайното 0:2 след като стреля от дистанция и остави безпомощен стража на "белите" Драгомир Захаринов.