Септември U19 с минимална загуба от Динамо Киев

Отборът на Септември София U19 записа минимална загуба с 1:0 като гост на Динамо Киев в първият кръг на Младежката шампионска лига. Играчите на Светослав Петров изиграха добър мач, като допуснаха единственото попадение през първата част, а по-късно пропуснаха да възстановят равенството и доиграха срещата с човек по-малко след червен картон на Слави Косов.

Петров заложи на стартов състав Иван Василев, Владимир Николов, Иван Арсов, Слави Косов, Димитър Костадинов, Иван Тилев, Александър Тодоров, Христо Киров - капитан, Октай Хамдиев, Райко Алов и Иво Димитров.

Пред първото полувреме двата отбора бяха равностойни. В 40' минута домакините успяха да открият резултата след като защитата на "септемврийци" допусна грешка. В 54' минута Владимир Николов пропусна най-чистото положение за Септември. Октай Хамдиев проби по фланга, изведе Николов сам срещу вратаря, но минута колебание разконцентрира Николов и той не успя да преодолее стража на домакините.

В 71' минута Слави Косов бе изгонен за втори жълт картон, а останали с 10 човека "септемврийци" успяха да оцелеят след множество опасни положение пред вратата на Иван Василев.

Вторият двубой ще бъде на 24.10.2018г. от 17:00ч. на стадион "Георги Аспарухов".