Първа загуба за Септември U17 в Елитната

Отборът на Септември София записа първо поражение в Елитната юношеска група до 17 години, след като отстъпи като домакин на Ботев Пловдив с 1:4. Двата отбора завършиха при резултат 0:0 на полувремето, а играчите на Иван Гешев поведоха с резултата в началото на втората част, след красив гол на Мартин Тодоров от границата на наказателното поле. За съжаление, радостта на "септемврийци" бе кратка, след като минути по-късно Мирослав Делков получи втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко.

От последвалия фаул Иво Казаков центрира, стражът на домакините Светослав Вуцов изпусна топката и Венцислав Богданов отблизо изравни. В 58-ата минута "канарчетата" стигнаха до пълен обрат. "Жълто-черните" изпълниха късо корнер, Иво Казаков подаде към Слави Шопов, който залъга защитник и с удар в далечния ъгъл изведе гостите напред. В 63-ата минута Петър Итов и Георги Трифонов стреляха от чисти позиции, но и двата удара бяха отразени от вратаря на домакините Светослав Вуцов, който до края на срещата имаше още няколко много добри изяви. В 72-ата минута Слави Шопов получи по десния фланг, преодоля играч на Септември и с удар от 20 метра отбеляза третия гол за Ботев. В 75-ата минута Атанас Стоименов проби отдясно и извади към Иво Казаков, който оформи крайния резултат.

1:0 Мартин Тодоров (46), 1:1 Венцислав Богданов (50), 1:2 Станислав Шопов (58), 1:3 Станислав Шопов (72), 1:4 Иво Казаков (75)1:0 Мартин Тодоров (46), 1:1 Венцислав Богданов (50), 1:2 Станислав Шопов (58), 1:3 Станислав Шопов (72), 1:4 Иво Казаков (75)

Септември: Светослав Вуцов, Петър Иванов, Мирослав Делков, Преслав Папарков, Георги Доканин (Ивайло Лилов), Никола Неделчев, Александър Виденов (Георги Манолиу), Мартин Тодоров (Симеон Александров), Николай Стойчев, Васил Бакалов (Валери Попов), Кристиан Тасков-капитан;
Треньор: Иван Гешев;

Ботев (Пловдив): Милко Баданов, Мерт Салимехмед (Томислав Георгиев), Атанас Чернев, Венцислав Богданов, Георги Господинов (Атанас Стоименов), Мартин Русев, Петър Итов (Стефан Попов), Станислав Работов, Станислав Шопов-капитан (Ангел Генчев), Иво Казаков, Георги Трифонов;
Треньор: Петър Пенчев;

Съдии: Станислав Апостолов, Невелин Гугутков и Любомир Босаков
Делегат на БФС: Антон Терзиев

Червен картон: Мирослав Делков (50)