Снимка: Sportal.bg

Втора загуба за Септември у дома

Септември София записа втора домакинска загуба в Първа Професионална Лига, след като не успя да се противопостави на Славия София и загуби с 0:2 насред Национален стадион "Васил Левски". Подобно на загубата срещу Дунав Русе, "септемврийци" получиха ранен гол в своята врата, в началото на втората част бяха ощетени от реферът Георги Давидов, след което същият посочи бялата точка за нарушение на Александър Бранеков и го изгони с втори жълт картон, а старши треньорът Димитър Васев бе пратен на трибуните.

В 11' минута Ивайло Димитров изведе "белите" напред в резултата след като защитата на "септемврийци" не се намеси добре и нападателят на Славия прати топката в далечният десен ъгъл на вратата на Валентин Галев. Първото полувреме премина в битка основно в средата на терена, като символичните гости имаха повече възможности за гол, а първото опасно положение за Септември дойде след удар с глава на Крис Гади.

В 61' минута след добра атака на "септемврийци" , играч в бяло фаулира грубо Борис Галчев пред наказателното поле, реферът Георги Давидов остана безмълвен и в ответната атака, Александър Бранеков фаулира Ивайло Димитров на границата на пеналта, а Давидов посочи бялата точка и прати в съблекалнята защитникът с втори жълт картон. След оспорване на съдийското решение, реферът изгони и наставникът на Септември София - Димитър Васев, а Иван Минчев покачи на 0:2 след точен удар от дузпата.

В игра се появи Траян Траянов, който замени Даниел Георгиев, Ишмаел Байду смени Мартин Тошев, а официален дебют в професионалният футбол направи юношата на Септември - Димитър Костадинов ( 1999г.), който замени Крис Гади, 10 минути преди края на срещата.

В последните минути "септемврийци" имаха добри възможности за гол, след неразбирателства в отбраната на Славия, но така и не успяха да отбележат гол в противниковата врата.