Първа домакинска победа за Септември, глътка въздух след двете загуби в Пловдив

Септември София най-сетне записа първа домакинска победа от началото на сезона, след като победи на Националният стадион "Васил Левски" последният в класирането Витоша Бистрица. "Септемврийци" поеха глътка въздух след последните 2 загуби в Пловдив, срещу Локомотив с минималното 1:0 и тежката загуба от Ботев с 5:0 от преди няколко дни.

Възпитаниците на Николай Митов излезнаха крайно мобилизирани срещу "бистришките тигри" и в крайна сметка се поздравиха с нови три точки в актива си. С тази победа "септемврийци" се изкачиха на 12-та позиция в класирането, като изпревариха Дунав Русе.

Николай Митов направи няколко промени в стартовите единадесет, като Васил Калоянов започна на мястото на Мартин Тошев, Иван Стоянов зае позицията на десен краен защитник, Васил Добрев се завърна сред титулярите, след изтърпяно наказание, а Иван Тилев и Ишмаел Байду също стартираха съответно на местата на Антони Иванов и Жеан Патрик Дос Рейс.

Отборът на Септември доминираше през по-голямата част от двубоя, като в средата на първата част Владимир Вълков не отсъди 11-метров наказателен удар за домакините, след като играч в зелено падна върху топката и я задържа с ръка. Двата отбора се прибраха на почивката при резултат 0:0.

През втората част Ишмаел Байду бе заменен от върналият се от контузия Владислав Романов, а в 63' минута появилият се на мястото на Васил Калоянов, Мартин Тошев прати топката в мрежата на гостите, след перфектно центриране на Иван Стоянов. Минути по-късно Стоянов проби по крилото, имаше възможност да стреля, но реши да подаде към връхлитащ в наказателното поле негов съотборник, но топката бе избита от защитниците в зелено. В 69-ата минута, Янко Сандански изпълни добре пряк свободен удар, който затрудни Василев, но все пак вратарят на бистричани се справи и спаси. Десет минути след това положение Сандански пак опита да вкара с шут отдалеч, но Василев изби в корнер.

До края на мача не се случи нищо интересно, като гостите, така и не достигнаха до чисто голово положение през втората част и при резултат 1:0 , "септемврийци" записаха първа домакинска победа на сметката си.