Септември се наложи над Пирин за четвърта поредна победа в елита

Отборът на Септември (София) постигна четвърта поредна победа в Първа Професионална Лига. Тимът на Николай Митов записа пореден успех с 1:0, а този път жертва на столичани стана Пирин (Благоевград). Героят пък отново се казваше Борис Галчев, който донесе и победата с 1:0 над Дунав (Русе) в миналия кръг. Бившият капитан на ЦСКА бе точен в 9-ата минута. Отборът на Септември (София) постигна четвърта поредна победа в Първа Професионална Лига. Тимът на Николай Митов записа пореден успех с 1:0, а този път жертва на столичани стана Пирин (Благоевград). Героят пък отново се казваше Борис Галчев, който донесе и победата с 1:0 над Дунав (Русе) в миналия кръг. Бившият капитан на ЦСКА бе точен в 9-ата минута.
"Септемврийци" демонстрират отлична форма, като имат най-добрите показатели в елита през последните четири срещи. Новакът единствен има четири победи, а също така няма друг отбор, който е запазил вратата си суха през последните четири мача в Първа Професионална Лига.
Така Септември вече има 19 точки, като се изкачи на девето място.
Треньорът Николай Митов направи три промени от мача в Русе, като Ишмаел Байду, Патрик Весели и Антони Иванов смениха Румен Трифонов, Иван Стоянов и Крис Гади. Отборът подкрепи 11-годишната Цвети в нейната битка с левкемията преди началото на срещата.
Още във втората минута Анти Рениа излезе сам срещу Янко Георгиев, но стреля силно в стража, който спаси. В 9-ата минута домакините поведоха на "Васил Левски". Борис Галчев отбеляза своя пети гол за сезона, след като майсторски преодоля Благой Макенджиев. Халфът бе изведен зад защитата от Владислав Романов, пое технично топката, а след това я прати в мрежата.
Гостите бяха по-активни, като държаха топката и търсеха да изравнят, но Янко Георгиев показа класа. Станислав Костов изпусна два пъти сам срещу него, а веднъж Хендерсън го застраши от фаул. Най-добрата възможност за Септември бе в края на мача, когато Галчев пропусна да удвои фронтално срещу Макенджиев, а преди това и пред Байду имаше шанс за гол.