Славия спря победният ход на Септември

Септември София записа тежко поражение срещу Славия София в мач от 16-ия кръг на Първа лига.Футболистите на Николай Митов спряха серията си от четири поредни победи, в които дори не бяха допуснали гол. Играчите на Септември бяха близо до нов положителен резултат, но нелеп автогол на опитния Трифонов прекърши гостите в 80-ата минута. Груби грешки в защитата доведоха до загуба с 4:1 в последните минути на двубоя.

Капитанът Богомил Дяков се завърна от първата минута след дълго време. "Белите" започнаха по-добре мача, но в 11-ата минута Мартин Тошев можеше да открие, като защитник изби топката. В 16-ата минута Галин Иванов даде аванс на Славия след като бе изведен зад защитата от Иван Минчев и с хубав изстрел прати топката в мрежата за 1:0.
Септември се върна в мача след като Борис Галчев центрира от фаул, топката тупна пред вратаря Антонис Стергиакис и Елтон Дос Рейс я прати в мрежата на "белите".

Втората част започна с отлична възможност на играчите в бяло. В 53-ата минута Ивайло Димитров обаче удари горната греда с глава, а след това Янко Георгиев показа добър рефлекс. Три минути по-късно Галчев можеше да доведе нещата до пълен обрат, но след негов удар в наказателното поле топката срещна ръката на Стефан Велков. "Септемврийци"  поискаха дузпа, но Валентин Железов бе категоричен, че такава няма.

Следващите минути Славия засили своя натиск, като пропусна няколко положения. Младежкият национал Васил Добрев, който игра с висока температура, бе заменен от Траянов, който не влезе добре в мача. В 80-ата минута след сериозна доза шанс топката попадна отново в мрежата на Георгиев. Галин Иванов проби и стреля, а топката рикошира в защитник, след което се върна в него, той центрира и Трифонов, който беше сам, си отбеляза автогол.

Минутите след това Славия стигна до още два гола. Галин Иванов вкара своя втори гол в мача  в 88-ата минута. Той бе покрит от Траянов, след което нахлу и прати топката в мрежата. Секунди по-късно опитният защитник сбърка при опита си да излъже резервата Калоян Кръстев, който му отне топката. Коженото кълбо попадна в Иванов, който изведе останалия зад защитата Кръстев, който прати топката в мрежата. Реферите обаче подминаха и тази ситуация, като зачетоха нередовният гол.

Ръководството на "септемврийци" взе решение да подаде жалба срещу съдийството в този мач.