Септември изпусна да победи Ботев в последната минута

Отборите на Септември (София) и Ботев (Пловдив) завършиха при резултат 1:1 в среща от 17-ия кръг на Първа професионална лига. Тодор Неделев се разписа за "канарчетата", а Крис Гади ознаменува доброто си представяне с попадение, което донесе поредна точка за "септемврийци".

Двубоят започна добре за играчие на Николай Митов, когато Галчев и Георги Стоичков размениха пасове в центъра на терена,  капитанът намери Крис Гади отдясно, а крилото центрира много добре към наказателното поле, където обаче Мартин Тошев не успя да засече. В 8-ата минута Иван Тилев проби отляво, след което пробва шут от дистанция, който не затрудни стража на "жълто-черните".

В 10-ата минута дойде и първата чиста ситуация за гол в мача. Лъчезар Балтанов се пребори за кълбото пред наказателното поле и намери Тодор Неделев, след което звездата на “канарчетата” шутира, но Васил Добрев блокира удара, а Янко Георгиев улови.
Първият гол падна в 20-ата минута, когато Тодор Неделев се разписа от дузпа, която бе спечелена от Густаво Афонсо. Той бе препънат от Георги Стоичков, който направи закъснял шпагат в наказателното поле и Станислав Ставров не се поколеба да посочи бялата точка.

Втората част стартира с натиск на Септември София и логично в 53-ата минута Крис Гади наказа Ботев. Крилото на "септемврийци" се разписа с глава, след като Георги Стоичков центрира перфектно към него.
Последваха няколко атаки за "ботевисти", с които защитниците на домакините се справиха отлично. Янко Георгиев продължи да затвърждава добрата си игра и в този двубой.
Последните минути на срещата, играчите на Николай Митов пропуснаха два отлични шанса да победят своя противник. Удар на Ишмаел Байду, рикошира, като затрудни много стража Иван Чворович, който в последният момент запази мрежата си суха. В последната секунда пък Цветомир Панов се превърна в герой за Ботев, след като успя да изчисти кълбото от голлинията, след удар на  Елтон Дос Рейс.