Тежко поражение за Септември срещу Берое

Отборът на Септември София записа тежко поражение през уикенда, след като загуби с 5:1 от Берое Стара Загора. "Септемврийци" изиграха един от най-слабите си двубои през сезона, като не успяха да противодействат на домакините и логично загубиха във втори пореден мач, след като през седмицата отстъпиха с 2:0 от ЦСКА София.

Първият гол в срещата падна в 17-ата минута, когато Мартин Камбуров намери Райнов, той веднага пусна успоредно на голлинията към Педро Еуженио, който на празна врата нямаше как да сбърка. Три минути по-късно Боби Цонев бе изведен очи в очи с Янко Георгиев и без да се замисли направи резултата 2:0.
В 23-ата минута Георги Стоичков проби отдясно и центрира в наказателното поле към Мартин Тошев, той стреля с глава, но кълбото мина на сантиметри от целта.
В 30-ата минута резултатът стана 3:0. Борислав Цонев изведе Педро Еуженио, който заби втория си гол в срещата.
В 37-ата минута гостите направиха опасна атака. Крис Гади и Стоичков комбинираха добре, крилото шутира с левия крак, но Перниш спаси.
В 54-ата минута Мартин Камбуров отбеляза след като получи отличен пас от Боби Цонев, който пък записа своята втора асистенция в сблъсъка. В 59-ата минута Милен Желев центрира в наказателното поле към Камбуров, таранът продължи топката за Иван Иванов, който с глава прати кълбото в мрежата на Янко Георгиев за пети път.
В 74-ата минута гостите стигнаха до гол. Крис Гади направи поредния си добър пробив и центрира в наказателното поле, а там Матеус Леони прати топката в собствената си врата.
Малко преди края на срещата Септември можеше да вкара втори гол, но Душан Перниш на няколко пъти се намеси на ниво. При 5:1 завърши и битката на стадион "Берое" в Стара Загора.