Тъжен Септември загуби от Левски София

Отборът на Септември София загуби с 1:4 от Левски София, в мач от 22-ри кръг на Първа професионална футболна лига. Възпитаниците на Николай Митов опитаха да се противопоставят на своя съперник, но лесни голове пречупиха "септемврийци".

Двубоят започна с ,минута мълчание в памет на главният мениджър на Септември София - Георги Марков и бившият футболист и треньор на Септември София - Павел Панов, които ни напуснаха през изминалата седмица. Играчите на двата отбора излезнаха с фланелки с лика на двамата бивши футболисти, а в 5' минута играта бе спряна, за да може футболисти, треньори и фенове да почетат тяхната памет.

В 29-ата минута бившият голмайстор на Пирин (Благоевград) Станислав Костов откри резултата в полза на "сините" . Габриел Обертан изведе Милош Цветкович, който с отлично центриране намери връхлитащия Костов, а той прати топката в мрежата с глава за 0:1. Минути по-късно Янко Георгиев се намеси отлично като спаси удар от далеч на Роман Прохазка.

При центриране от корнер  в 57-ата минута Костов се измъкна от защитата на "септемврийци" и прати топката отново в мрежата на Янко Георгиев. В 66-ата минута Габриел Обертан покачи на 3:0, след като "сините: изпълниха бързо отсъден фаул, а бившият играч на Манчестър Юнайтед напредна необезпокояван в наказателното поле и със силен шут прати топката в далечният удар на вратата на Септември София.

В 84' минута самостоятелен пробив на Антони Иванов, завърши с нарушение срещу него в наказателното поле на Левски София. Реферът Стефан Апостолов отсъди дузпа, а зад топката застана именно Иванов, който намали на 1:3. В 90' минута Обертан оформи крайното 1:4 след удар от границата на наказателното поле.

СЕПТЕМВРИ - ЛЕВСКИ 1:4СЕПТЕМВРИ - ЛЕВСКИ 1:40:1 Костов (29)0:2 Костов (57)0:3 Обертан (66)1:3 Иванов (84-д)1:4 Обертан (90)
СЕПТЕМВРИ (4-4-2): Янко Георгиев, Мики Орачев, Елтон дос Рейс, Янко Сандански, Богомил Дяков, Борис Галчев, Фабиано, Яя Меледже, Асен Чандъров, Крис Гади, Мартин Тошев
ЛЕВСКИ (4-4-2): Божидар Митрев, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Филипе Нашименто, Кали Тиам, Роман Прохазка, Паулиньо, Габриел Обертан, Станислав Костов