Трагичен съдия спря Септември за равенство срещу Лудогорец

Отборът на Септември София загуби с 1:0 гостуването си на Лудогорец Разград, след отсъждане на комична дузпа в 93' минута на срещата, от международният рефер Волен Чинков. Старши треньорът Николай Митов направи куп промени в стартовият състав на "септемврийци", а неговите избранници се представиха достойно срещу настоящият шампион на България.

Домакините от Разград пропуснаха много възможности за гол, като за "сухата" мрежа до 93' минута помогна и отличното представяне на Валентин Галев, който спря всички опити за гол.

Играчите на Септември имаха едно сериозно положение за гол , след като Крис Гади излезна сам срещу вратаря на домакините, стреля силно, но удара му мина в страни от гредата. Минути преди това Борис Галчев бе изгонен за втори жълт картон, като първият такъв бе абсолютно несъществуващ.

В 93' минута, Волен Чинков показа различно мерило при отсъжданията си и посочи бялата точка за нарушение на Иван Стоянов срещу Марселиньо. Защитникът спечели въздушният двубой с бразилеца, който подложи тялото си и при падането спечели наказателен удар. Зад топката застана Кешеру, който отбеляза за 1:0. Волен Чинков пропусна да забележи влезналият на 2 метра в наказателното поле играч на зелените и зачете попадението, въпреки явноте нарушение на правилата.

Снимка: Lap.bg