Септември изпусна победата срещу Локомотив Пловдив

Отборите на Септември (София) и Локомотив (Пловдив) завършиха 0:0 в среща от група "Б" на втората осмица в Първа лига. Мачът на Националния стадион "Васил Левски" предложи приятен футбол, но страхотни вратарски намеси и няколко пропуски запазиха равенството.

Първата възможност в срещата се откри пред бразилския халф на домакините Фабиано. В 10-тата минута централният нападател на Септември - Мартин Тошев, свали с глава топката към колегата си, който обаче не успя да намери мрежата, въпреки че се бе озовал на много добра позиция в близост до вратата на пловдивчани. Секунди след това Иван Тилев също пробва мерника си. Футболистът на Септември стреля от далечна дистанция по посока рамката на Илко Пиргов, но последният не допусна изненада и улови без проблеми топката. Отговорът на "смърфовете" не закъсня - първо Янко Георгиев трябваше да се намесва извън границите на своето наказателно поле, а минутка по-късно Димо Бакалов хвърли "бомба" към вратата на столичани, но не сполучи.
В 17-ата минута Димо Бакалов бе много близо да открие резултата, но нападателят се размина с топката след успореден пас отляво.В 24-ата минута Иван Тилев пробва нов шут от дистанция, но топката профуча покрай десния страничен стълб.
В 40-ата минута Анте Аралица  преодоля Васил Добрев, последвалият шут отблизо обаче бе спасен от стража Георгиев.

Второто полувреме започна с опасност в наказателното поле на Локомотив. Елтон обаче не успя да намери очертанията на вратата. В 48-ата минута Тошев направи голям пропуск на 2-3 метра от голлинията. Топката се отби в тялото на Димитър Везалов и излезе в корнер.В 54-ата минута Илко Пиргов отби изстрел на Асен Чандъров, спасявайки сигурен гол. Минути по-късно и Янко Георгиев се намеси отлично.

В 66-ата минута Галчев докосна откриването на резултата. Бившият капитан на ЦСКА обаче стреля технично в аут от границата на вратарското поле и нулевото равенство се запази.

Стартовите състави:
Септември: 21. Янко Георгиев, 24. Богомил Дяков, 8. Борис Галчев, 15. Васил Добрев, 6. Елтън Дос Рейс, 11. Иван Тилев, 25. Иван Стоянов, 19. Крис Гади, 9. Мартин Тошев, 41. Меледже, 26. Фабиано
Локомотив (Пд): 1. Илко Пиргов, 15. Димитър Везалов, 25. Муса Мухамед, 21. Юрица Булят, 19. Димитър Велковски, 39. Парвиз Умарбаев, 61. Елитон, 34. Игор Банович, 10. Веселин Марчев, 7. Димо Бакалов, 77. Анте Аралица
Стадион: "Васил Левски"Главен съдия: Станислав СтавровАсистенти: Мирослав Иванов, Димитър Стоилов