Победа над Дунав запази мястото на Септември в Първа лига за следващия сезон

Отборът на Септември София ще се бори за място в Европа, след като победи с 2:0 Дунав Русе в мач от третия кръг на Група “Б” на втората осмица на родния шампионат. Успехът също така означава, че "септемврийци" ще са част от родния елит и през следващия сезон. Играчите на Николай Митов стигнаха до успеха с попадения през първата част, като точен бе Крис Гади, а Михаил Милчев си отбеляза автогол, след прострелно центриране на Мирослав Будинов.
Николай Митов заложи на стартов състав Янко Георгиев под рамката на вратата, в защита Георги Стоичков, Васил Добрев, Елтон дос Рейс и Иван Стоянов. В халфовата линия действаха Фабиано Алвеш, Асен Чандъров и капитанът Борис Галчев. По двете крила Иван Тилев и Крис Гади, а на върха на атаката - Мирослав Будинов.

Резултатът бе открит в 15-ата минута на срещата. Тогава при първата си опасна атака Септември стигна до попадение. Атаката започна от Фабиано, като двойно подаване между Галчев и Гади изведе последния на чиста позиция и с премерен удар прониза Луков. Скоро тимът от София удвои преднината си. Будинов открадна една топка от Патев в наказателното поле. Последва опит за прострелно центриране по земя, което бе засечено от Милчев в собствената му врата.
В следващите минути преди почивката "драконите" имаха две възможности да намалят резултата. Първо  Иса не успя да засече топката във вратата, след като получи отлично центриране на Васев, а след това резервата Насим Зитоуни удари гредата с бомбен шут от близо 30 метра.Минути преди края на полувремето, Борис Галчев пропусна да направи резултата класически, като негов удар бе отразен от Мартин Луков.
През втората част на срещата темпото значително спадна и опасните ситуации пред двете врати станаха по-малко. "Септемврийци" действаха спокойно в защита и не позволиха на русенци да организират почти нищо опасно пред Георгиев. Напротив, тимът от София можеше да стигне дори и до трето попадение в края на мача, когато Луков отрази силен удар на Ишмаел Байду.
Така Септевмри събра 38 точки в класирането на Група “Б” и няма как да бъде изместен от едно от първите две места в подреждането, които ще дадат възможност за участие в плейофите за европейските клубни турнири.