Септември загуби от Етър в пореден луд мач с 6 гола

Отборът на Септември София загуби гостуването си на Етър Велико Търново в мач от четвъртия кръг на Група “Б” на втората осмица на Първа лига. Двубоят предложи хубав футбол, 2 обрата, 6 гола и червен картон за домакините. Срещата бе без значение за "септемврийци", които със сигурност остават в Първа лига и догодина, а старши треньорът Николай Митов направи доста промени в своя състав. Мачът пропуснаха контузеният Богомил Дяков и наказаният Мирослав Будинов, а срещата стартираха Янко Георгиев под рамката, в защита Иван Стоянов, Васил Добрев, Елтон Дос Рейс и Георги Стоичков, Асен Чандъров, Димитър Костадинов и Меледже в средата на терена, а Ишмаел Байду, Крис Гади и Мартин Тошев водеха атаката

Резултатът бе открит от домакините в 16-ата минута. Руменов и Почански направиха двойно подаване и първият се озова на чиста позиция в наказателното поле, за да се разпише. Само две минути по-късно обаче гостите изравниха. Димитър Костадинов центрира във вратарското поле, където Асен Чандъров засече кълбото във вратата. Няколко минути по-късно Септември осъществи пълен обрат. При един рикошет трима играчи на тима от София се озоваха сами срещу Денис Григич и Иван Стоянов вкара за 2:1 в полза на тима си.

В 35-ата минута Септември можеше да стигне до трети гол. Мартин Тошев бе изведен на скорост срещу вратаря, но ударът му бе париран от стража на домакините. В последната минута на първата част Етър изравни. Иван Стоянов изпълни отлично пряк свободен удар, топката първо се отби в гредата, но попадна точно на главата на Самб Бадара, който я прати в мрежата.

Втората част започна равностойно, но в средата на полувремето Сърмов си изпроси два жълти картона и трябваше да напусне терена предварително. Противно на очакванията с човек по-малко, Почански се измъкна по лявото крило и след като се освободи от Васил Добрев реализира от малък ъгъл.

До края на срещата Септември опита да тръгне малко по-смело напред, но не създаде почти нищо опасно пред Григич. Домакините пък контраатакуваха добре и при една такава ситуация стигнаха до четвърто попадение. Даниел Младенов намери Пашов на задната греда, който на празна врата оформи крайното 4:2.

Дебют за "септемврийци" направи и младият нападател Владимир Николов, роден 2001г. В 83-та минута, той замени Георги Стоичков.

Състави:
ЕТЪР: Григич, Младенович, Скерлев, Василев, Филипов, Мане, Сърмов, Почански, Руменов, Стоянов, Бадара
СЕПТЕМВРИ: Георгиев, Стоянов, Добрев, Елтон, Стоичков, Чандъров, Меледже, Байду, Костадинов, Гади, Тошев
Стадион: “Ивайло”, Велико ТърновоСъдия: Станислав ТодоровНачало: 17:30 часа