Младите "септемврийци" изненадаха Локомотив и спечелиха първото място в група "Б"

Септември (София) победи с 2:0 Локомотив (Пловдив) в среща от плейофна група "Б", с което отборът на Николай Митов става недостижим за останалите от карето. Ишмаел Байду откри с отлично попадение в 23-ата минута, а в последните секунди на мача Димитър Костадинов наказа тръгналите на финален щурм "смърфовете", след чудесен извеждащ пас на Борис Галчев. В средата на втората част Янко Георгиев спаси дузпа, бита от Веселин Марчев. При добавката полевият играч влезе изключително остро в тялото на вратаря, но за щастие до нещо сериозно не се стигна.

На терена, като титуляри за "септемврийци" се появиха 7 млади момчета, родени от 1997г. до 1999г., а в последните минути на срещата дебют за първият отбор направи и Мартин Вълчинов (1999г.) които трупат ценен опит в родния елит.
В 23-тата ,минута играчите на Николай Митов организираха контра, завършена по чудесен начин от Байду. Ганаецът се разходи сред отбраната на домакините и с премерен удар в долния ъгъл откри резултата - 1:0.
В 30-ата минута "смърфовете" пропуснаха да изравнят. Елтон дос Рейс падна в пеналта на гостите, а топката попадна на крака на Абделхаким Буна, който от чиста позиция не успя да намери вратата.
В 42-ата минута акция на гостите принуди Илко Пиргов да излезе извън наказателното поле. Стражът повали Байду в близост до флагчето за ъглов удар, което му "спечели" жълт картон. Бившият вратар на Пирин (Благоевград), Литекс и Черно море обаче се контузи и напусна терена със съмнения за тежка травма.

След почивката Локомотив наложи натиск, като в 60-ата минута Елтон се оказа последна преграда пред изравняването, изчиствайки голов удар от голлинията. След пет-шест минути Янко Георгиев улови изстрел с глава на Буна и резултатът се запази непроменен.
В 72-ата минута Димо Бакалов падна в наказателното поле на Септември, макар че повторенията не показаха интервенция на Иван Тилев и Борис Галчев. Спорната дузпа обаче бе пропусната от резервата Веселин Марчев. Отлична реакция под рамката показа вратарят Георгиев, който отби удара. Марчев обаче потърси добавка и влезе изключително грубо в ребрата на героя за гостите.

В заключителните секунди на добавеното време Димитър Костадинов на празна врата направи 2:0. Той получи далечен пас от Галчев и без проблеми сложи печата за победата на Септември.Стражът на домакините Милина и бранителите бяха излезли напред да търсят изравняването при ъглов удар. Любопитно е, че и двата гола на Септември бяха дебютни за реализаторите.