Септември надви Левски за първа победа в контролните срещи

Отборът на Септември (София) се наложи с 2:1 над Левски (София) във втората си проверка от подготовката.  Борис Галчев (43) и Мирослав Будинов (84) бяха точни за "септемврийци" докато Кали Тиам се разписа в 56-ата минута за "сините". Отборът на Септември (София) се наложи с 2:1 над Левски (София) във втората си проверка от подготовката.  Борис Галчев (43) и Мирослав Будинов (84) бяха точни за "септемврийци" докато Кали Тиам се разписа в 56-ата минута за "сините".
Домакините от Левски имаха възможност да поведат в резултата чрез Сержиу Буш, който пропусна от няколко метра в 4-ата минута, а в 6-ата минута Янко Георгиев изби в ъглов удар диагонален изстрел на Кабрал. В 17-ата минута Обертан от воле нацели горната греда. В 43-ата минута Борис Галчев  откри резултата в полза на Септември (София) след като отбеляза красив гол от фаул . Капитанът на "септемврийци" стреля от 20 метра, топката се удари в горната греда и спря в мрежата на Божидар Митрев.В 56-ата минута Обертан проби отляво и върна топката, а защитата на Септември не успя да се справи, като топката стигна до Тиам, който изравни.
В 84-ата минута Будинов матира Полачек, след като засече центриране на Георги Русев отдясно.  В 86-ата минута  Аймен Белаид изби от голлинията удар на Димитър Костадинов, а секунди по-късно Будинов пропусна да разстреля Полачек от няколко метра.
ЛЕВСКИ - СЕПТЕМВРИ 1:20:1 Галчев (43)1:1 Тиам (56)1:2 Будинов (84)ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Ивайло Найденов, Аймен Белаид,  Томислав Папазов, И. Иванов, Кали Тиам,  Антъни Белмонт, Жорди Гомес, Габриел Обертан, Жерсон Кабрал, Сержиу Буш
Резерви: Мартин Полачек, Алекс Боримиров, Антонио Вутов, Атанас Кабов, Мартин Петков, Станислав Иванов, Станислав Костов, Илия ДимитровСЕПТЕМВРИ: 24. Янко Георгиев, 23. Иво Димитров, 5. Петър Генчев, 15.Васил Добрев,25. Иван Стоянов, 10. Асен Чандъров, 26. Фабиано Алвеш, 8 Борис Галчев, 13. Здравко Димитров, 19. Крис Гади, 18. Владимир Николов
Резерви: Валентин Добрев, Мирослав Будинов, Иван Тилев, Димитър Костадинов, Георги Русев, Серхио, Иван Арсов, Ишмаел Байду, Яя Меледже, Георги Стоичков, Иван Вълчанов