Септември с втора победа в контролните срещи

Отборът на Септември София продължава с отличното си представяне в контролните срещи. Играчите на Ники Митов се наложиха над Монтана с 1:2 в мач, игран на стадиона в град Правец. До момента "септемврийци" записаха равенство със Славия София (1:1)  и победа на Левски София (1:2).

Митов заложи на стартов състав - Валентин Галев, Мартин Вълчинов, Петър Генчев, Иван Стоянов, Георги Стоичков, Фабиано Алвеш, Асен Чандъров, Борис Галчев, Здравко Димитров, Георги Русев и Мирослав Будинов. През първата част случващото се на терена бе диктувано от "септемврийци" като противно на показаното първото по-сериозно положение дойде в полза на Монтана, когато играч в "синьо" удари страничната греда. В 43' минута Здравко Димитров се възползва от неразбирателство в противниковата отбрана и откри резултата в полза на Септември.

На почивката, Николай Митов пусна в игра нови 11 играча - Янко Георгиев, Серхио, Иво Димитров, Васил Добрев, Иван Арсов, Меледже, Иван Тилев, Димитър Костадинов, Крис Гади, Ишмаел Байду и Владимир Николов. Ситуацията от първите 45 минути не се промени съществено до средата на втората част. "Септемврийци" владееха и нападаха, а усилията им дадоха резултат когато след центриране от корнер, Владимир Николов бе най-прецизен и покачи на 2:0.

Малко след ситуацията, вратарят Янко Георгиев получи контузия в областта на коляното, когато спаси опасно положение пред вратата си. Той напусна терена, а в игра се появи отново Валентин Галев. В понеделник Георгиев ще премине ЯМР, който ще покаже какво е неговото състояние.

Единственото попадение за отборът на Монтана, дойде в 84' минута когато Васил Добрев върна топката към Вальо Галев, но двамата не се разбраха и защитника си отбеляза автогол.

В игра не се появиха новото попълнение Аласан Диаби и лекуващите различни травми Антони Иванов и Слави Косов.