Септември стартира с равенство и загуба в Първа лига

Отборът на Септември София стартира с равенство и загуба в Първа професионална лига. Възпитаниците на Николай Митов завършиха 1:1 като гост на Верея Стара Загора, а вчера загубиха с 0:2 от Ботев Пловдив насред националния стадион "Васил Левски". "Септемврийци" не показаха най-доброто от себе си в двата двубоя и закономерно завоюваха само 1 точка в първите два кръга на първенството.

Срещата в Стара Загора започна равностойно, а две скоростни атаки по лявото крило, завършили с центриране на Ишмаел Байду, не успяха да намерят свободен футболист на Септември в наказателното поле на Верея. Първото по-опасно положение пред една от двете врати дойде в 17-ата минута след изстрел с глава на Иво Иванов. Защитникът на Верея надскочи бранител на Септември след центриране от корнер, но не успя да насочи топката в очертанията на вратата. В 26-ата минута г"септемврийци" отговориха с удар с глава на Васил Добрев, излязъл в аут. Десет минути по-късно Мирослав Будинов намери Борис Галчев на дъгата на наказателното поле, а капитанът на Септември отправи топовен изстрел към горния ляв ъгъл на Георги Георгиев, който бе спасен от стража.

През второто полувреме добри възможности за гол имаха Будинов, Тилев и Гади, като последният стреля в аут в последните минути на срещата след центриране на Иван Тилев. Борис Галчев пък бе заменен принудително след като получи болки в областта на коляното.

В двубоят срещу Ботев Пловдив, капитанът на Септември остана на резервната скамейка и се появи в игра в средата на втората част.  "Септемврийци" изнесоха слаба продукция в първия си домакински двубой. Гостите от Пловдив поведоха след груба грешка на Аласан Диаби, които позволи да му бъде отнета топката от Васил Шопов, а последния изведе на празна врата Стивън Петков който откри резултата. Най-опасното положение за играчите на Николай Митов дойде след индивидуален пробив през центъра на Здравко Димитров, който стреля от далечна дистанция, но Даниел Кайзер успя да отрази. В 64-тата минута Тодор Неделев удвои преднината на "канарчетата" , като попадението дойде след грешка в центъра на Димитров. На ниво се представи Валентин Галев, който спаси "септемврийци" от по - тежка загуба,

Дебют за "столичани" направиха Александър Бенга и Здравко Димитров, който през миналия сезон игра като преотстъпен в Локомотив София.