Септември с домакинска загуба от Ботев Враца

Отборът на Септември София записа втора домакинска загуба, след като отстъпи с 1:2 от отбора на Ботев Враца на Националния стадион "Васил Левски". "Септемврийци" изиграха колебливо първо полувреме, като още в 3-тата минута Георги Стоичков си отбеляза автогол. Попадението разконцентрира играчите на Николай Митов, като "врачани" имаха още 2 добри положения до 20-та минута на срещата.

В 23-ата минута Септември погледна по-смело в атака и с първия си удар с глава Мирослав Будинов нацели напречния стълб на вратата зад Красимир Костов. Нападателят се възползва от добро центриране отляво на Здравко Димитров, но липса на късмет го раздели от това да отбележи. Последваха минути, в които действията се развиваха главно в средата на терена, а сериозни положения и пред двете врати липсваха. Така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за Ботев (Враца) от един гол.

През второто полувреме "септемврийци" наложиха своето темпо на игра и за минути пропуснаха няколко опасни положения. В 56-та минута Крис Гади удари страничния стълб, минути по-късно отново Гади имаше добра възможност като стреля от границата на наказателното поле, но удара му мина над вратата на Костов. В следващата атака френския нападател на Септември получи топка сам в наказателното поле, но стреля слабо в ръцете на стража на Ботев Враца.

В 75-ата минута Ботев (Враца) нанесе нов удар по Септември, когато играчите на Сашо Ангелов се "разходиха" между защитата на "септемрийци" и Петър Атанасов покачи на 0:2.

В първата минута от добавеното време Никола Попов отсъди дузпа за нарушение на стража Красимир Костов срещу Александру Бенга. Зад топката застана капитанът Борис Галчев, който реализира хладнокръвно.

Септември (Сф) - Ботев (Вр) 1:2

0:1 Стоичков (5 аг)

0:2 Атанасов (75)

1:2 Галчев (90 д)

Стартовите състави:
Септември: Галев, Галчев, Бенга, Ал. Георгиев, Чандъров, Добрев, Стоичков, Димитров, Гади, Будинов, Фабиано.
Ботев: Костов, Васев, Фиданин, Домовчийски, Керчев, Гаджев, Стоев, Апостолов, Иванов, Атанасов, Сп. Георгиев.