Септември загуби от Левски на "Герена"

Отборът на Септември София записа 3 загуба в Първа Професионална Лига, след като отстъпи с 2:0 на Левски София като гост. Възпитаниците на Николай Митов имаха своите шансове за гол, но не успяха да се възползват. В 16-та минута на срещата Здравко Димитров финтира много добре Ейолфсон и стреля силно, но Мартин Полачек изби в ъглов удар. Четири минути по-късно Крис Гади прати топката извън вратата след светкавична контраатака.

В 23-ата минута Левски излезе напред в резултата. Цветкович изведеКабрал, който центрира остро към Мариани, а швейцарецът засече топката в мрежата за 1:0. Георги Стоичков пък бе заменен  принудително от Иван Стоянов в 25-ата минута, след като получи разтежение. Станислав Костов удвои в 29-ата минута. Мариани стреля от над 20 метра, топката тупна пред Валентин Галев, който не успя да я хване и коженото кълбо попадна в нападателя, който вкара за 2:0.

В 40-ата минута Полачек спаси "сините". Гади размина с лекота Горанов, след което центрира към Бенга. Румънецът стреля от няколко метра, но стражът изби със сетни усилия. Последва невероятно меле, като три удара на играчи от Септември бяха парирани от телата на футболисти на домакините.

През втората част темпото на игра се успокои, като Габриел Обертан и Жерсон Кабрал пропуснаха положения пред вратата на Септември, а пропуски за "септемврийци" направиха Ишмаел Байду и Крис Гади. Последният бе принудително заменен в края на срещата от Мирослав Будинов.