Септември с нови две загуби в Първа лига

Отборът на Септември София продължава с неубедителното си представяне от началото на сезон 2018/2019 в Първа професионална лига. Играчите на Николай Митов записаха нови две загуби на своята сметка, като отстъпиха с 2:0 от Дунав Русе като гости и със същия резултат като домакини на Етър Велико Търново.

Двубоят в Русе започна с натиск на домакините, които имаха добри възможности за откриване на резултата, но добрите намеси на Валентин Галев спряха техният начален "щурм". В 19-ата минута Септември отговори чрез Мирослав Будинов, който бе много близо да изведе гостите наред в резултата. Самопожертвователна намеса на Георги Динков предотврати опасността. Постепенно домакинският натиск намаля и действията се развиваха в средата на терена. Футболистите на Николай Митов пропиляха добра възможност след центриране на Борис Галчев от фаул към Аласан Диаби. Последният не се ориентира по най-добрия начин в наказателното поле и въпреки че нямаше човек около себе си, не успя да насочи топката във вратата на Филип Димитров.
Минута преди края на първата част Красимир Станоев отправи истински снаряд към вратата на Валентин Галев от близо 25 метра. Ударът на Станоев премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата на Септември. Това бе и последното добро положения пред една от двете врати през първата част и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.
В 57-ата минута гостите от София останаха с човек по-малко, след като Иван Стоянов получи втори жълт картон за умишлена игра за с ръка в близост до наказателното си поле. В 67-ата минута Иван Коконов не успя да насочи добра топка във вратата на Валентин Галев.
Две минути по-късно капитанът на русенци Мартин Ковачев изведе тима си напред в резултата. Защитата на Септември се пропука при едно наглед лесно за изчистване центриране, а на втора греда Мухамаду Мустафа отклони към Ковачев. За защитника бе лесна задача да насочи топката в опразнената врата и така Дунав поведе в резултата. Само десет минути, след като се появи в игра, Ахмед Ахмедов удвои преднината на домакините. Нова грешка в отбраната на Септември позволи на златната резерва да засече с глава центрирана топка от Балджийски на метри от голлинията. В 80-ата минута Светослав Ковачев не успя да направи резултата класически, след като стреля в гредата при избита топка от вратаря Валентин Галев. Така Дунав постигна ценен успех пред собствена публика, в който запази и първа суха мрежа за сезона.

В домакинството си срещу Етър Велико Търново, "септемврийци" отново не показаха добро лице, като повечето голови ситуации в мача бяха в полза на гостите от Велико Търново. В 25-ата минута  Велко Батровичи подаде пас на фланга към Димо Атанасов, който се откъсна и центрира в наказателното поле, където Румен Руменов с глава не остави никакъв шанс на Валентин Галев.

Секунди по-късно Етър бе близо до втори гол, но пасът на Батрович в наказателното поле не намери Флорент Боджадж. В 38-ата минута Велко Батрович на два пъти пропусна да се разпише. В първата ситуация крилото излезе очи в очи с Галев, но стражът се намеси. Секунди след това Младенов центрира към черногореца, който стреля със странична ножица, но вратарят на Септември за пореден път спаси тима си.Секунди по-късно Етър бе близо до втори гол, но пасът на Батрович в наказателното поле не намери Флорент Боджадж. В 38-ата минута Велко Батрович на два пъти пропусна да се разпише. В първата ситуация крилото излезе очи в очи с Галев, но стражът се намеси. Секунди след това Младенов центрира към черногореца, който стреля със странична ножица, но вратарят на Септември за пореден път спаси тима си.

В 64-ата минута Руменов центрира в наказателното поле на Септември, където Боджадж свали към Младенов, а той реализира с глава отблизо в опразнената врата.В 64-ата минута Руменов центрира в наказателното поле на Септември, където Боджадж свали към Младенов, а той реализира с глава отблизо в опразнената врата.
В 73-ата минута Борис Галчев намери Мирослав Будинов в наказателното поле, но ударът на тарана с глава мина над напречната греда. До края на срещата двата тима намалиха драстично темпото и логично битката завърши без нови попадения.