Загуби за Септември от Берое и Локомотив Пловдив

Лошото представяне за Септември София продължи и през последните два кръга на Първа професионална лига. Играчите на Николай Митов изиграха добър мач като гости на Берое Стара Загора, но загубиха с 1:0, а през този уикенд като домакини на Локомотив Пловдив поведоха в резултата с гол на Ишмаел Байду, но допуснаха пълен обрат и загуба с 1:3.

В двубоят срещу Берое Стара Загора, не липсваха възможности за гол пред "септемврийци" . В 26-та минута Крис Гади остана лице в лице със стража на "заралии", пусна топката покрай него, но тя срещна страничния стълб на вратата на домакините. Малко по-късно Александър Георгиев взе грешното решение да стреля, вместо да подаде към Серхио Веласкез, който връхлиташе на скорост в наказателното поле. Голът за победата на Берое падна след индивидуална грешка в центъра на терена, която даде възможност за пробив на Александър Георгиев, който асистира на Борислав Цонев за единственото попадение в срещата.

В домакинството си срещу Локомотив Пловдив, играчите на Николай Митов поведоха в резултата в 18-та минута, когато Асен Чандъров изведе Ишмаел Байду сам срещу Мартин Луков и бързоногото крило на Септември откри за 1:0. В 31-ва минута гостите изравниха след центриране от фаул, когато Анте Аралица бе изпуснат от защитата на "септемврийци" и върна равенството в срещата. Втората част започна равностойно, но в 57-ма минута удар на Димитър Илиев бе спасен от Валентин Галев, като при добавката Бирсент Карагерен вкара за 1:2. В 65-та минута удар на Иван Стоянов срещна напречната греда на стража Луков, а в 79-та минута Локомотив оформи крайното 1:3 след гол на Асен Георгиев.