Септември загуби от ЦСКА-София

Отборът на Септември София записа осма поредна загуба в Първа Професионална Лига, след като отстъпи с 0:3 от ЦСКА-София. Играчите на Христо Арангелов показаха една добра игра и въпреки трите допуснати попадения, пропуснаха своите шансове. Главния рефер Георги Давидов пък не показа еднакъв критерий при отсъждането на спорните ситуации на терена, като допълнително затрудни тежката задача пред "септемврийци".

През първата част играчите на двата отбора бяха равностойни. В 28-та минута реферът Давидов не отсъди 100% дузпа за Септември, след като Ишмаел Байду бе фаулиран в наказателното поле. Само минути по-късно, Давидов посочи бялата точка за нарушение на Иван Стоянов, а Мауридес откри за 0:1. Секунди по-късно, Крис Гади стреля с глава, но Черниаускас прояви отличен рефлекс и изби на голлинията. В 64-та минута Тиаго Родригез покачи на 0:2, а в 82-ата минута Септември пропусна отлична възможност да се върне в мача, когато Стоичков подаде на непокрития Будинов, но таранът стреля високо над напречната греда от 7-8 метра. Минути преди края на срещата Станислав Манолев оформи крайното 0:3 след изпълнение на пряк свободен удар. Превърналият се в главно действащо лице от първата част - Георги Давидов нареди стената на 12 метра и половина, като това допълнително улесни Манолев при неговият удар.