Септември победи Черно море след обрат, 18 годишен с дебют

Отборът на Септември (София) записа важен успех с 2:1 над Черно море в среща от 16-ия кръг на Първа професионална лига. Първото попадение на стадион "Васил Левски" реализира Жоржиньо (51'). Десет минути по-късно обаче Борис Галчев изравни след добро изпълнение на пряк свободен удар, а малко преди края на срещата Ишмаел Байду донесе трите точки за състава на Христо Арангелов. Официален дебют за "септемврийци" направи роденият пред 2000г. централен защитник Иван Арсов, който изигра пълни 90 минути срещу "моряците".

Първата интересна ситуация дойде след само 60 секунди игра, след като Виктор Генев фаулира Крис Гади в опасна близост до вратата на Макенджиев. Зад топката застана Борис Галчев, който обаче стреля, но топката се отби в стената и отиде в корнер. Секунди по-късно и Ндонгала пробва късмета си, но Янко Георгиев се справи без проблем. Минути по-късно "септемврийци" получиха нова възможност да стрелят във вратата на Благой Макенджиев, след фаул срещу Асен Чандъров. Зад топката отново застана Борис Галчев, а топката отново се отби в стената. До края на полувремето двата отбора си размениха по един далечен удар от Виктор Генев и Асен Чандъров.

Второто полувреме започна отлично за гостите от Варна, след като младият Иван Арсов се засуети в наказателното поле, Георги Илиев му отне топката и асистира за 0:1 към Жоржиньо. "Септемврийци" не се предадоха и само 10 минути по-късно се върнаха в мача. От третият си опит Борис Галчев прати топката в мрежата на Макенджиев след пряк свободен удар.

В 75-ата минута Васил Панайотов получи отличен пас от Георги Илиев, халфът се обърна и стреля, но встрани от вратата. В 81-ата минута играчите на Христо Арангелов стигнаха до пълен обрат. В автор на гола се превърна Ишмаел Байду, който се разписа с гърди, след като резервата Иван Тилев шутира, а Байду с малко късмет добави топката в мрежата на Черно море.

"Моряците" се откриха в търсене на изравнителен гол и само късметът ги спаси от тежка загуба на стадион "Васил Левски". Минути преди края на сблъсъка Дарко Глишик започна контраатака, подаде към връхлитащия сам Крис Гади, но пасът му бе пресечен от играч на Черно море, а секунди след това  Мирослав Будинов пропусна да отбележи от изключително удобна ситуация.

Първа професионална лига, 16 кръг: Първа професионална лига, 16 кръг:
СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) - ЧЕРНО МОРЕ 2:1
0:1 Жоржиньо (55')1:1 Борис Галчев (65')2:1 Ишмаел Байду (81')

Стартови състави:

СЕПТЕМВРИ: 21. Я. Георгиев, 6. Бенга, 23. Глишик, 25. Стоянов, 4. Арсов, 26. Алвеш (11. Тилев), 8. Галчев, 7. Русев (13.Димитров), 10. Чандъров, 20. Байду, 19. Гади (9.Будинов).

ЧЕРНО МОРЕ: 88. Макенджиев, 17. Костадинов, 33. Енчев, 4. Генев, 41. Кононго, 28. Ндонгала, 71. Панайотов, 21. Илиев, 16. Витанов, 9. Фенуш, 11. Жоржиньо
Стадион: “Васил Левски”, София
Съдия: Владимир Вълков