Септември на полуфинал за Купата след победа над Струмска слава

Септември стана третият 1/2-финалист в турнира за Купата на България. Това стана факт след победата с 2:0, която "септемврийци" постигнаха при гостуването си на втородивизионния Струмска слава. Резултата откри Иван Тилев от дузпа в 44-ата минута, а в 85-ата Георги Русев удвои.
На изключително тежкия терен в Радомир, "септемврийци" бяха по - добрия отбор и заслужено продължиха напред.
В 38-ата минута реферите отмениха гол на Септември заради засада. Дюлгеров пусна с глава към Фабиано Алвеш, който също с глава прониза Петков, но бразилецът бе зад отбраната на домакините. Все пак гостите стигнаха до попадение преди края на първата част. В 44-ата минута Тодор Зюмбулев игра с ръка в наказателното поле и Владимир Вълков отсъди дузпа, която Иван Тилев превърна в гол - 1:0 за Септември.
След почивката домакините се хвърлиха в атака и на няколко пъти пред тях се откри възможност да изравнят. Най-близо до това бе белгиецът Кос, който стреля от фаул в 70-ата минута, но Галев демонстрира рефлекс и изби.
Така се стигна до 85-ата минута, в която Септември уби интригата с втори гол след точен изстрел на резервата Георги Русев, който бе изведен сам срещу вратаря от Суад Сахити.
Отборът на Септември София ще срещне на полуфинал отбора на Локомотив Пловдив.

СТРУМСКА СЛАВА: 12. Петков, 2. Б. Николов, 5. Костов, 3. Н. Николов, 23. Танев, 8. Зюмбулев, 7. Тасев, 16. Калдерон, 17. Кирев, 88. Попов, 77. Паскалев
СЕПТЕМВРИ: 1. Галев, 6. Бенга, 23. Дюлгеров, 8. Галчев, 19. Глишик, 13. Здр. Димитров, 11. Тилев, 25. Стоянов, 9. Ил. Димитров, 24. Суад Сахити, 26. Алвеш