Септември започна с реми в контролните срещи

Отборът на Септември София започна с равенство в контролните си срещи. Играчите на Милен Радуканов завършиха 2:2 срещу Локомотив София като гост, като пропиляха добри положения за още голове в противниковата врата. "Септемврийци" стартираха в състав - Филип Димитров, Васил Попов, Мариян Иванов, Стилян Николов, Юлиян Попев, Борис Галчев, Асен Чандъров, Иван Тилев, Георги Русев, Спас Георгиев, Преслав Йорданов.

Спас Георгиев откри резултата рано-рано. Нападателят беше точен в шестата минута, след като бе изведен зад защитата на "червено - черните" от капитана Борис Галчев. В края на първото полувреме, Мариян Иванов фаулира в наказателното поле играч на Локомотив София, а Димитър Георгиев изравни с точно изпълнение на 11-метров наказателен удар.

През втората част на терена останаха Филип Димитров, Иван Тилев и Георги Русев, а към тях се присъединиха  Петър Генчев, Васил Добрев, Иван Арсов (2000), Стефан Гаврилов (2000), Александър Тодоров (2001), Владимир Николов (2001), Иван Стоянов и Костадин Димитров (проби). В игра по-късно се появиха Светослав Вуцов (2002г.) и Калоян Костов, роден през 2004 година.

В 70-ата минута Георги Русев отново изведе "септемврийци" напред в резултата, след като отбеляза за 1:2. След 180 секунди при разбъркване в наказателното поле Васил Добрев изчисти топката в гърба на играч на Локомотив и топката се оплете в мрежата за крайното 2:2.

Локомотив (Сф) - Септември 2:2 (1:1)
0:1 Сп. Георгиев (6)1:1 Д. Георгиев (45 - дузпа)1:2 Г. Русев (70)2:2 Силва (73)