Преслав Йорданов носи трите точки за Септември срещу Пирин

Отборът на Септември (София) постигна втори успех от началото на сезона във Втора лига. Столичани победиха Пирин (Благоевград) с 2:0 в мач от третия кръг, като и двата гола реализира Преслав Йорданов (36, 57). Нападателят бе точен на два пъти с глава, а на головата му сметка от началото на кампанията вече има три попаденияОтборът на Септември (София) постигна втори успех от началото на сезона във Втора лига. В 6-ата минута "септемврийци" можеха да поведат в резултата след добро центриране от левия фланг, което Спас Георгиев засече с глава на втора греда. Ударът му обаче попадна в обсега на вратаря Димитър Пангев и до гол не се стигна. В 10-ата минута Преслав Йорданов стреля от далечна дистанция, но топката отново бе уловена от Пангев. Две минути по-късно отборът на Септември организира добра атака, при която топката бе пратена на левия фланг.Там Георги Русев напредна, след което центрира в наказателното поле, а Преслав Йорданов успя да засече с глава. Ударът на нападателя обаче премина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата зад Пангев.

Пирин отговори с първи удар към вратата на съперника в 17-ата минута. Глоар Антонио стреля от границата на наказателното поле, но в аут. В 23-ата минута Стефан Гаврилов шутира покрай вратата от далечна дистанция. В 32-ата минута Георги Русев предостави добра топка в наказателното поле, където Георги Стоичков успя да се пребори с централните защитници на Пирин, но не и да насочи удара си с глава в очертанията на вратата.

В 36-ата минута Септември поведе в резултата с гол на Преслав Йорданов. Нападателят се възползва от много добро центриране на Георги Русев от пряк свободен удар, като се пребори със защитниците на "орлите" и прати удара си с глава право в левия ъгъл на вратата.
В 57-ата минута Преслав Йорданов вкара втория си гол в мача и отново с глава. Този път Васил Попов центрира от десния фланг към нападателя, който с плонж продължи топката към обратния ъгъл за 2:0.

В 75-ата минута ветеранът Влади Златинов осъществи самостоятелен пробив и сам реши да завършва атаката, като ударът му премина покрай вратата. В 82-ата минута Преслав Йорданов можеше да оформи своя хеттрик, но ударът му с глава излезе в аут. Минута по-късно Павел Петков направи сериозен пропуск, след като се подхлъзна в момента на удара си към вратата.Септември - Пирин (Благоевград)+72
Защитата на Пирин сякаш рухна в отново след 60 секунди Септември направи пореден непростим пропуск. Този път Петков подаде успореден пас към втора греда, където Спас Георгиев не успя да отбележи от метър. Това бе и последното чисто положение пред една от двете врати, а Септември се поздрави с втори успех от началото на сезона.

Стартови състави:
Септември: 12. Димитров, 23. Попов, 7. Русев, 22. Стоичков, 11. Тилев, 26. Иванов, 9. Йорданов, 17. Георгиев, 24. Гаврилов, 16. Николов 6. ПопевСт. треньор: Милен Радуканов
Пирин: 22. Пангев, 3. Бастунов, 2. Била, 20. Глоар, 15. Благов, 6. Петров, 10. Вълчанов, 18. Динов, 19. Пушкарев, 21. Трифонов, 7. ИвановСт. треньор: Иво Тренчев