Септември победи Локомотив София преди старта на сезона

Отборът на Септември София победи с 3:2 Локомотив София в контролна среща на стадион “Локомотив” в столичния квартал “Надежда”. Срещата бе последна и за двата отбора преди началото на efbet Лига, а "септемврийци" постигнаха победата навръх рождения ден на старши треньорът Славко Матич. Резултата бе открит още в 4' минутата, след бърза контраатака и  гол на Мартин Стоянов. В 36' минута Димитър Костадинов удвои в полза на Септември с далечен удар. В 42' минута "железничарите" намалиха пасива си след центриране от ъглов удар, когато Алан Диас засече топката и реализира за Локомотив. В 56'  минута Марио Илиевски реализира трети гол за Септември след центриране от корнер. Само момент по - късно Карлос Франса  открадна топка, която бе в ръцете на  Димитър Шейтанов и отбеляза на празна врата, като попадението бе зачетено въпреки нарушението срещу стража.

В предходните две контролни срещи, отборът на Септември София записа загуба с 0:2 от Арда Кърджали и равенство срещу Локомотив Пловдив с резултат 1:1.

Стартов състав: 21. Димитър Шейтанов, 5. Мартин Стойчев, 16. Кристиян Пешов, 4. Иван Арсов 11. Мартин Ачков, 25. Мирза Делимеджац, 8. Александър Тодоров, 18. Красиан Колев, 17. Симеон Александров, 9. Димитър Костадинов, 24. Мартин Стоянов