Отборът на Септември София, родени през 2007 година продължава с отличното си представяне в зоналното първенство за юноши младша възраст! Играчите на старши треньора Младен Стоев записаха нова важна победа, като този път победиха в гостуването си на Левски София с минималното 1:0!

Единственото попадение в срещата стана дело на Валери Божинов - младши, а "септемврийци" вече имат актив от 26 точки и се намират на трета позиция с мач по малко от лидерът Левски, който води в класирането с 27 точки!

В следващият двубой Септември приема Славия, които заемат втора позиция в таблицата с еднакъв брой точки с нашите момчета!

Отборът на Септември София разби Славия София в елитната юношеска група до 17 години!
Момчетата на Божидар Костадинов не оставиха никакви шансове на гостите и завършиха годината със страхотна, категорична победа с резултат 5:0, която можеше да бъде и много по - изразителна.
"Септемврийци" диктуваха случващото се на терена и заслужено добавиха към актива си нови три точки! Два гола отбеляза Петър Миленов, а по един добавиха Анди Закка, Валентин Доцев и Кубрат Йонашчъ!

Oтборът на Септември София завърши първи полусезон в елитната юношеска група до 15 година с домакинска победа над Славия София! Играчите на Петър Василев се наложиха с 3:1 над "белите", като малшанса и добрите изяви на стража на гостите Йоан Врагизов лиши "септемврийци" от по - изразителен резултат!

Георги Стефчов отбеляза за 1:0 през първата част, второто полувреме започна със страхотно спасяване на Иван Кехайов, а малко по - късно голове с глава на Димитър Челебиев и Венислав Михайлов убиха интригата в мача! Няколко минути преди края Ивайло Димитров вкара почетно попадение за гостите, след като прехвърли излезлият напред страж на Септември!

Това бе седми пореден мач без загуба за тимът на Петър Василев, който записа 9 победи, 4 равенства и 2 загуби през есента и ще зимува на четвърта позиция във временното класиране с 31 точки! Лидер е Лудогорец с 39 точки, а след тях са Национал и Левски София с 35 точки!

Страхотни победи записаха два отбора от академията на Септември София в турнира за купа "БФС" ! Тимовете на Иван Гешев (старша възраст) и Младен Стоев ( младша възраст) ще бъдат сред 1/2 финалистите в турнира на пролет, а най - малките "септемврийци" от набор 2009 приключиха своето участие, след като бяха отстранени от Лудогорец Разград.

Отборът на Септември при набор 2005 година победи с 3:0 Локомотив Пловдив като гост! Попаденията отбелязаха Борислав Маринов на два пъти и Кубрат Йонашчъ! В първият 1/4 финал "септемврийци победиха с 2:0 у дома и с общ резултат 5:0 гледат напред към следващата фаза!

Отборът на Септември при възраст 2007 година пък разгроми Локомотив Пловдив, също като гост! Нашите момчета се наложиха с 6:1, като точни бяха Михаил Полендаков, Ангел Ганев, Александър Джамов, Дани Ластарджиев, Виктор Иванов и Виторио Шотев! "Септемврийци продължават напред с общ резултат 7:1, след като преди седмица записаха минимална победа у дома!

Децата на Септември от набор 2009 пък приключиха своето участие, след като отстъпиха в гостуването си на Лудогорец Разград с 4:0! В първият двубой победата бе за "септемврийци", но тя не бе достатъчна да се класират в следващата фаза!

Отборът на Септември София записа равенство 1:1 в гостуването си на Национал София в елитната юношеска група до 15 години! Играчите на старши треньора Петър Василев могат да съжаляват, че не победиха, а двубоят предложи страхотен футбол за зрителите!
Първото полувреме "септемврийци" надиграха домакините, като заслужено поведоха с 0:1 с гол на Йордан Аталъков! Денислав Рахнев можеше да покачи, но ударът му срещна гредата! На два пъти Иван Кехайов се намеси отлично, като спаси удар на Виктор Илиев и фаул в последната минута преди почивката, изпълнен от Кристиян Горянов!

В началото на второто полувреме Димитър Ценов проби, като не видя влизащият сам в наказателното поле Георги Стефчов и вместо да центрира по земя стреля, но стражът на Национал спаси! Последва натиск на домакините, но защитата на #Септември се справи чудесно, като в 44' минута се пропука след грешка в средата на терена и равенството бе възстановено от Кристиян Горянов!

Въпреки изравняването, "септемврийци" отговориха с две положения на Димитър Челебиев, едното от които мина на сантиметри от гредата!

Това бе и последното гостуване за играчите на Петър Василев през този полусезон, които продължават без загуба (7 победи и 1 равенство) като гости! Това бе и шести пореден двубой без загуба за тях!

Отборът на Септември София до 17 години пък загуби с 3:0 от Национал.

В последният кръг тимовете на Септември ще се изправят срещу Славия у дома!

Снимка: alportal.net