В изнервен мач с безобразно слабо съдийство от страна на главният рефер Петър Николов, вторият отбор на Септември изпусна да победи Левски Раковски в първи мач за сезон 2022/2023 година в Трета лига.

Двубоят се игра на тренировъчната база на "септемврийци" в Герман, като не предложи много голови ситуации и пред двете врати, но въпреки това играчите на старши треньора Иван Гешев могат да съжаляват, че не взеха трите точки, след като по - чистите възможности бяха пред вратата на гостите.

Резултата бе открит от Стоян Гюров през първата част, а Раковски изравниха през второто полувреме! Владимир Стефанов пропусна най - сериозната ситуация за Септември София в края на мача, а Мартин Филипов бе изгонен от Николов, който определено показа различен аршин на отсъждане за сходни ситуации!


Стартов състав: Илиев, Стойчев, Спасов, Тонов, Гюров, Филипов - к., Зоров, Атанасов (Стефанов), Тафраджиев (Дудоленски) , Маринов, Петров (Калинов).
В следващия кръг, Септември 2 гостува на Ботев Ихтиман.

Отборът на Септември София до 15 години загуби с дузпи финала на II Мемориален турнир в памет на Георги Марков и спечели сребърните медали в надпреварата! Играчите на Петър Василев поведоха с 2 гола преднина дело на Никола Генчев и автогол още през първото полувреме, но отборът на Левски София успя да изравни в края на срещата с две бързи попадения при разбърквания в наказателното поле! При рулетката на дузпите, "септемврийци" пропуснаха първата дузпа, докато "сините" бяха безгрешни и се поздравиха с шампионската титла! Приз за голмайстор получи Георги Стефчов, а Теодор Гюров взе награда за "Железен защитник" на турнира!

Септември спечели първото място в група "А" с актив от 7 точки, а на полуфинала победи категорично Ботев Пловдив.

Ето и всички резултатите:

Септември - Звезденбург - 2:2 (Георги Стефчов, Васил Василев)
Септември - Левски - 2:1 (Георги Стефчов, Димитър Ценов)
Септември - Локомотив София - 2:0 (Велин Димитров, Димитър Ценов)
Септември - Ботев Пловдив - 3:0 (Георги Стефчов, Георги Стефчов и Васил Василев)

Вторият мемориален турнир "В памет на Георги Марков" стартира в понеделник на националния стадион "Васил Левски". Надпреварата се провежда за втора поредна година, като 16 мача ще се изиграят в периода от 25 юли до 28 юли.

В турнира ще се включат осем отбора от набор 2008. Участници на тазгодишният Мемориал ще бъдат ПФК Септември София, ПФК Левски София, ПФК Ботев Пловдив, ПФК Пирин Благоевград, ПФК Локомотив София, миналогодишният шампион ФК Национал София, ПФК ЦСКА-София и ФК Звезденбург Бургас. 

Отборите ще бъдат разпределени в две групи по четири отбора, като ще изиграят три мача в груповата фаза през първите два дни на турнира. След това участниците, класирали се на първите две места в групите, ще продължат към полуфинали и финали.

Полувремената ще бъдат по 30 минути, регламента стандартен за формат футбол 11, като взимайки под внимание характера на турнира, групата за мача на всеки отбор може да бъде до 25 футболиста, като всички те могат да вземат участие в двубоя, но смените трябва да бъдат извършени на максимум 3 пъти през втората част. 

Надпреварата нямаше да се осъществи без съдействието на SportFinders /  Sport Talents, които ще излъчат всички мачове на живо, LAP.bg, които ще запаметят в снимков материал и второто издание, Paramedics Bulgaria, които ще осигурят медицинското обслужване на терена, също без подкрепата на Български футболен съюз, Национална спортна база,  JOMA - Bulgaria, Uhlsport Bulgaria, минерална вода "Горна баня", ПФК Септември София и близки и приятели на Жоро! 

Ето и програмата на турнира:

Днес в Национална футболна база „Бояна“ бе изтеглен жребият за новото първенство в Югозападната Трета лига. 

През сезон 2022/2023 в шампионата се включват четири формации, представители на професионални клубове, което увеличава броя на участниците на общо 22. Поради по-големия брой отбори, на работна среща с клубовете бе решено форматът на първенството да бъде променен и то да протече в две фази както следва: в първата фаза ще бъдат обособени две групи от по 11 участника, които ще играят на разменено гостуване; след приключването на първата фаза отборите, заели първите пет места във всяка група, се класират за първата десетица, а останалите формират плейоф за оставане в Трета лига. Победителят в челната десетица ще се класира за Втора професионална лига за сезон 2023/2024, а от групата ще изпаднат четири отбора.

"Септемврийци" водени от старши треньора Иван Гешев попаднаха в Югозападна Трета лига I, като ще премерят сили с отборите на:

Марек (Дупница)
Чавдар (Етрополе)
Банско Тийм
Пирин (Гоце Делчев)
Балкан (Ботевград)
Септември II (София)
Левски Раковски
Ботев (Ихтиман)
Сливнишки герой (Сливница) 
ЦСКА 1948 III (София)
Славия II (София)


В Югозападна Трета лига II попаднаха тимовете на:

Септември (Симитли)
Рилски спортист (Самоков)
Гранит (Владая)
Оборище (Панагюрище)
ФК Кюстендил
Надежда (Доброславци)
ОФК Костинброд
Вихрен (Сандански)
Пирин (Разлог)
Левски II (София)
ЦСКА-София II

Отборите на Септември София в елитните юношески групи до 17 и 15 години ще стартират сезон 2022/2023 година срещу отборите на ЦСКА София. Жребият отреди спортно - състезателната година да започне с дербита между двата отбора, както и завърши през месец май - с двубой за купата на "БФС" при младша възраст, спечелен от Септември, след изпълнение на дузпи!

В елитната до 17 години, "септемврийци" ще бъдат водени от Светослав Петров, а в тази до 15 години от Петър Василев. Двете първенства ще започнат на 10 август по програма, а ето и какво отреди жребия за двата отбора.

Елитна до 17 години: 

1 - ЦСКА София - Септември София
2 - Септември София – Черноморец Бургас
3 -  Хебър Пазарджик - Септември София
4 - Септември София – Пирин Благоевград
5 - Спартак Варна - Септември София
6 - Септември София – Левски София
7 - Берое Стара Загора - Септември София
8 - Септември София – Ботев Пловдив
9 - Черно море Варна - Септември София
10 - Септември София - Лудогорец
11 - Спартак Плевен - Септември София
12 - Септември София – Локомотив Пловдив
13 - Етър Велико Търново – Септември София
14 - Национал София - Септември София
15 - Септември София – Славия София

Елитна до 15 години:

1 - ЦСКА София - Септември София
2 - Септември София – Звезденбург Бургас
3 -  ОФК Пловдив - Септември София
4 - Септември София – Дунав Русе
5 - Локомотив София - Септември София
6 - Септември София – Левски София
7 - Берое Стара Загора - Септември София
8 - Септември София – Ботев Пловдив
9 - Черно море Варна - Септември София
10 - Септември София - Лудогорец
11 - Спартак Плевен - Септември София
12 - Септември София – Локомотив Пловдив
13 - Етър Велико Търново – Септември София
14 - Национал София - Септември София
15 - Септември София – Славия София