Септемврийци загубиха гостуването си на Ботев Пловдив

Отборът на Септември София записа пета загуба в efbet Лига от началото на сезона. "Септемврийци" бяха надиграни и закономерно отстъпиха с 3:1 на Ботев Пловдив в сблъсък от осмия кръг на шампионата. Попаденията за домакините реализираха Елвис Ману в 26' минута, Антоан Бароан в 74' минута и Виктор Генев в 76' минута, а точен за играчите на Славко Матич бе Симеон Александров в края на срещата.

Септември не създадоха много опасности пред вратата на "канарчетата", като в В 51-ата минута Асен Чандъров отправи опасен удар от далечна дистанция, но стражът на Ботев успя да се намеси, избивайки с ръка топката в корнер. В В 84-ата минута Симеон Александров отбеляза своя четвърти гол в елита от началото на сезона. Младият флангови футболист получи извеждащ пас, напредна с топката и с техничен удар матира Хидайет Ханкич.

В следващия кръг "септемврийци" приемат Черно море.