Спорно съдийство и загуба на Септември срещу Лудогорец

Отборът на Септември София загуби от шампионът Лудогорец в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Резултатът бе открит от "септемврийци" в 16-ата минута, когато Асен Чандъров реализира дузпа. Матиас Тисера пък изравни 6 минути преди почивката. Почти веднага след почивката Оливие Вердон даде преднина на домакините - също от дузпа, по-късно пък Шоу вкара трети гол.

В 16-ата минута Мартин Петков бе фаулиран в наказателното поле от Дени Групер. Първоначално съдията не отсъди нарушение, но след преглед от ВАР реферът Георги Иванов посочи бялата точка. Зад топката застана Асен Чандъров и хладнокръвно реализира.

В 22-ата минута Септември можеше да стигне и до второ попадение. Мартин Ачков напредна по десния фланг и намери Петков в наказателното поле, но ударът му бе блокиран от Падт.В 22-ата минута Септември можеше да стигне и до второ попадение. Мартин Ачков напредна по десния фланг и намери Петков в наказателното поле, но ударът му бе блокиран от Падт.
В 35-ата минута гол на Лудогорец бе отменен заради засада. След изпълнение от фаул на Спас Делев Шейтанов изби, но топката попадна в Жоржиньо, който подаде към Тисера на празна врата и аржентинецът реализира. След преглед от ВАР се потвърди, че решението в правилно.

Малко по-късно обаче Тисера изравни. Нападателят избута в гръб Илия Миланов и от въздуха реализира. Въпреки явното нарушение и сериозните претенции на Септември, голът бе зачетен.

В началото на втората част Лудогорец стигна до пълен обрат. Шейтанов изби един удар по диагонал, след което съдията отсъди дузпа за "орлите", като така и не стана ясно, за какво бе отсъдена тя. Зад топката застана Оливие Вердон и реализира за 2:1.

В 62-ата минута Шоу реализира трети гол за разградчани. При едно центриране от ъглов удар халфът отклони топката и изненада Шейтанов за 3:1.