Септември и Ботев Враца завършиха с нулево равенство

Отборите на Ботев Враца и Септември София завършиха наравно 0:0 в последния редовен мач от полусезона в efbet Лига. Срещата се игра сред гъстата мъгла на стадион “Христо Ботев” и не предложи почти никакви голови положения.

Първата част премина в здрава битка на терена без опасности пред двете врати, а през втората част Димитър Костадинов можеше да поведе "септемврийци" към победата, но не успя да реализира. Димитър Шейтанов пък се представи на ниво и отрази опасностите пред своята врата.

В 85-ата минута на мача домакините стигнаха до попадение. След удари първо на Мирослав Маринов, а след това и Сербер, които бяха спасени от Шейтанов, кълбото достигна до Ивайлов, който с плътен удар в долния ъгъл на вратата реализира. След намеса на ВАР обаче се оказа, че Браян Переа е бил в засада и влияе на вратаря на Септември при ситуацията, заради което попадението бе отменено.

С поделените точки двата тима остават с еднакъв актив. Двата отбора имат по 15 точки и поделят 12-13 позиция.